DÜNYA KAZAN, BEN KEPÇE (Giriş)

DÜNYA KAZAN, BEN KEPÇE (Giriş)

Bildiği şehirlerden bilmediği şehirlere, bildik yüzlerden tanımadık yüzlere sığınmayı düşleyen kaç kişi vardır etrafta. 

Alıp başımı gitmek istiyorum cümlesi, kaç kişinin dolaşmıştır dimağında, kaç kişi gerçekleştirebilmiştir bunu hayatında.

Ve arkasına bakmadan gitmeyi başaranlar, ‘başlarını’ da yanına götürmüşler midir acaba?

Yeni yerleri paylaşmak istiyorum burada sizinle, ya da bildiğiniz yerleri bir de benim gözümle anlatmak. Uzaklaşmak bulunduğum yerden, uzaklaştırmak sizi rutinden…

Uzaklara gitmek…

Elinde renkli kalemlerle gideceğin yerleri işaretlemek. Yalnızlığın sesini, içinde kaybolacağın kalabalıkların müziklerine yüklemek. Bazen bir dikiz aynasında, bazen uçağın sonsuz kanatlarında keşfetmek kendinden başka her şeyi.
Herkes bir şekilde hayal etmiştir bunu; Hayat tam gaz devam ederken olduğu gibi bırakmak usulca yere ve gitmek kendinin bile henüz bilmediği mevsimsiz ülkelere. 
Bazen ismini, kimliğini bazen de tamamen kendini terk edip olmadığın ama olmak istediğin kişi olacağın yerlere.

Uzun ve sıkıcı geçen dersten sonra çalan teneffüs zili gibi, günlük rutinlerden, birbirinin aynı geçen günlerden sonra verilen mola gibidir, alıp başını gitmeler. 
İnsanın uzun yolculuğunun kısa tarihidir aslında. 

Gizemli bir kaçıştır; aynı yerlerden, aynı kişilerden, kırık kalplerden, suretsiz yüzlerden. En ihtiyaç duyulandır belki de, yeme, içmek gibi, uyumak gibi. 
Ama en ihtiyaç duyulduğunda, en yapılamayandır o gitmeler. 

O gitmeler gereklidir bünyeye çünkü gidip geldiğinizde hiçbir şey artık aynı değildir. Sevdiğiniz şarkılardan oluşan CD’lerle, yolda durup yenen sucuk-ekmeklerle, gökyüzünü örten yeşilliklerle geride bırakmak koca bir şehri ve düşmek ruhun peşine. 

Bazen kahkahalarla gülmek anlatılanlara, bazen sessizce dalmak yanından hızla geçen kaldırımlara, kasabalara, ağaçlara upuzun bir sahilde, dalgalarla kumlar sevişirken bırakmak kendini rüzgâra. Bir deniz fenerine dayanarak yolcu gündüzü, kavuşmak geceye. Pencerelerinden uğultular sızan bir odada kâbuslardan uyanıp rüyaya sarılmak. Yastıkta o çok sevdiğin kokuyla huzura uyanmak, beyaz sabahlarda…

Gitmek, tüm kalışları kıskandıran bir gidişle olmalı. Hani bünyenin ırzına geçen zaman denen illetten gari, ardında dağ gibi dava, çığ gibi sevda bırakarak. Öyle ki kendini bile yanına almadan, ruhundan vazgeçerek. Ne kadar sağlam gidersen, dönüşün o kadar sağlam olur.

Gittiğin kadar cesur, döndüğün kadar güçlü olursun.

Konuyla İlgili Yorumlar
 1. HnajlzwNluDDa

  Could I have a statement, please? http://tubereviews.online/beeg.html elephanttube This is a type of cookie which is collected by Adobe Flash media player (it is also called a Local Shared Object) - a piece of software you may already have on your electronic device to help you watch online videos and listen to podcasts.

  HnajlzwNluDDa

  About a year http://porntubehub.online/myvidster.html porntrex So once A-Rod’s flacks found willing partners all over the airwaves, it no longer mattered that it was Rodriguez who first complained about leg problems in the minors; Rodriguez who chose not to show up in Tampa for a rehab game, whether that game got rained out or not; Rodriguez who didn’t want to go to Buffalo and wasn’t ready to play the Texas Rangers at the start of the week.

  HnajlzwNluDDa

  International directory enquiries http://xnxxrating.online/eporner.html pornhub "Our embassy in Sanaa, Yemen, will remain closed because ofongoing concerns about a threat stream indicating the potentialfor terrorist attacks emanating from Al Qaeda in the ArabianPeninsula," State Department spokeswoman Jen Psaki said.

  HnajlzwNluDDa

  What qualifications have you got? http://xvideosrating.online/keezmovies.html rulertube Despite announcements by administrative officials in late May stating that the “bulk of drone operations would shift to the Pentagon from the Central Intelligence Agency,” America’s clandestine aerial combat maneuvers in Pakistan remain in the CIA’s hands.

  lGJSKWsHnTTyq

  Gloomy tales https://beeg.x.fc2.com/planetsuzy.html fatmomtube Last month, the U.S. House of Representatives overwhelminglyvoted to ban the PCAOB from forcing companies to periodicallyswitch auditors, in a rare show of bipartisan unity. Themeasure, however, is largely symbolic because it is not expectedto pass the Senate.

  ankdmuvv

  Do you know the address? https://beeg.x.fc2.com/xvideos.html ghettotube Thirty-five-year-old suspect Michael Madison is in custody facing preliminary charges of aggravated murder and kidnapping in the slayings. He is a registered sex offender who served four years in prison beginning in 2002.

Yorum Bırak

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>