KAPIDA AŞK VAR

KAPIDA AŞK VAR

Tatile gitmeden hemen önce uğradığım kitapçıda ilk kez göz göze geldik bu kitapla. Özgür Aras’ı sanat camiasında menajer kimliğiyle tanıyordum ama kitabını okuma fırsatım daha önce olmamıştı. Kitabın yeşil-kırmızı, içimi açan renkleri farketmemi sağlamıştı kendisini, yüzlerce kitap içinde ilk olarak. Elime alınca güzel bir enerji hissettim. Adı zaten başlı başına aşkı, macerayı çağrıştırıyordu. Geriye de bana almak kalıyordu.

“Kapıda Aşk Var”, sosyal olmayan, kendini yetersiz ve de değersiz hisseden bir kadının aşkla tanışmasını, bu aşk sayesinde kendini, yeteneklerini ve gerçekten nerede, ne yapmak istediğini keşfetmesini anlatıyor.

Şu koca dünyada bazen kendini yapayalnız hisseder, sığınacak bir liman, sıcacık bir insan nefesi arayıp durursun... Sonra birden, tam da ümidi kesmişken, hayat yolunda tek başına kalmış ve beklemekten yorulmuşken, koca ömürden vazgeçmeye hazırken; işte tam da o sırada gerçekleşir mucize... Hiç ummadığın yerden gelir... Artık ümidi kestiğin anda, kimseye verecek hiçbir şeyinin kalmadığını düşünüp yıllardır biriktirdiğin hazinelerini kilit altına aldığın anda çıkagelir... Bir gün kapın çalar ve sen heyecanla yerinden sıçrarsın. Gözyaşlarını, tüm kötü anılarını, birikmiş hayal kırıklıklarını ardında bırakır ve kapıya uzanırsın.

Sayfa 6 Yayınları’ndan çıkan Özgür Aras’ın bu kitabını, hayatta yorulduğunuzu ve vazgeçmek üzere olduğunuz hissettiğinizde okumanızı tavsiye ederim; İyi geliyor :)

Konuyla İlgili Yorumlar

Yorum Bırak

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>